Diskuze

Distributor značky SCOTT využívá MS Dynamics pro řízení prodejních kanálů

Brno, 9. listopadu 2017 - Značka SCOTT se již více než 50 let drží na technologické špičce v oblasti výroby sportovního vybavení. A stejný význam, který věnuje vývoji, klade také na zázemí v podobě informačních technologií a vysokou úroveň komunikace se svými partnery. Nejinak je tomu i v případě lokálního zastoupení sport port, které v průběhu letošního roku přešlo na nový ERP systém Microsoft Dynamics NAV ve verzi 2016.

Spolehlivá komunikace v rámci prodejního řetězce

Systém zajišťuje spolehlivou obchodní komunikaci s prodejci a optimalizuje veškeré spjaté aktivity jak po procesní, tak i finanční stránce. Je napojen na elektronický obchod společnosti a také na B2B portál, který CCV Informační systémy nasadila v dřívější době. Díky tomu mají partneři k dispozici informace o tom, jaké zboží je dostupné a za jakou aktuální cenu. Tím, že jsou objednávky napojeny přímo do Microsoft Dynamics NAV, dochází k optimalizaci a lepší dostupnosti skladových zásob. Systém navíc využívá šest majetkově propojených společností. Pomocí integrace produktových číselníků dochází ke sdílení informací o zboží napříč těmito firmami. Pro bezpapírovou fakturaci a další elektronickou výměnu dokumentů s řadou významných odběratelů je využíváno clearingové centrum Orion EDI.

"Je přirozené, že zákazníci a partneři, kteří poptávají produkty značky SCOTT, vyžadují stejnou kvalitu jak v rámci samotných produktů, tak i celého obchodního styku. Proto se snažíme o maximálně transparentní, rychlé, pohodlné a moderní řešení, které pro nás nyní představuje nový Microsoft Dynamics a návazné systémy pro koncové i firemní zákazníky," říká Marcela Karasová za společnost Sport port.

SCOTT je přímo v terénu či na horách blíže svým zákazníkům

Specifikem řešení ERP systému je napojení na mobilní prodej. Dodané řešení tak mimo jiné podporuje prodej sportovního vybavení a doplňků značky SCOTT přímo z kamiónu, který cestuje v rámci promo aktivit po lyžařských střediscích nebo na cyklistických závodech.

"Systém je dostupný ze všech typů mobilních zařízení. Pro uživatele obsahuje řadu aplikačních vylepšení, které představují ještě přehlednější zpracování, kvalitní manažerské analýzy a v neposlední řadě zrychluje provádění každodenních úkolů," doplňuje Roman Fuchs, ředitel divize Business Solutions v CCV Informační systémy.

O společnosti Sport port

Sport port s.r.o. je výhradním distributorem značky SCOTT již více než 10 let a je výhradním distributorem také značek BERGAMONT, DOLOMITE, OUTDOOR RESEARCH, WINFORCE, POWDERHORN A REICHMANN pro Českou republiku a Slovensko.

O společnosti CCV Informační systémy

CCV Informační systémy působí na trhu od roku 1992. Poskytuje komplexní dodávky ve vývoji logistických řešení WMS, implementaci CRM systémů a dalších podnikových informačních systémů. Specializuje se na řešení pro elektronickou fakturaci, důvěryhodnou archivaci, elektronickou výměnu dat EDI (konsolidační centrum Orion) a bezpapírový oběh obchodních dokladů.


10.11.2017 - Petr Ondrášek - četlo 4355 čtenářů.

[ Zpět ]


Tento článek ješte není ohodnocen.Hodnocení článku:
nejlepší [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] nejhorší
Verze pro tisk

Jméno
E-mail
Opište kód :    
Text
*)
   
Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: