CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - Nutreco digitalizuje své procesy s řešením Infor ... (18.01.2018)
  - VMware představuje aktualizaci své integrované hybridní cloudové ... (17.01.2018)
  - DECODOM vybral za pomoci CVIS Consulting dodavatele ERP syst ... (13.12.2017)
  - Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti ... (08.12.2017)
  - SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí ... (23.11.2017)

InterSystems poskytuje moderní technologie pro aplikace s nápadem

Již devátý ročník Symposia InterSystems se uskutečnil ve dnech 7. a 8. června 2010 v hotelu Cristal Palace v Mariánských Lázních. Letošního setkání se zúčastnilo více než 80 účastníků z řad partnerů, potenciálních zákazníků a akademické sféry. Celé setkání se neslo v duchu představení inovativních technologií, diskuzí s vývojáři a výměny nápadů mezi partnery a uživateli produktů společnosti InterSystems....(více)
05.11.2010 - Dagmar Šulová, Petr Sodomka - Článek

Informační systém pro výrobce nátěrových hmot

Akciová společnost Colorlak je jedním z výrobců nátěrových hmot, který zůstal v rukou českých vlastníků. Od roku 2006, kdy se společnost rozhodla zavést nový informační systém, nabyla v oblasti podnikové informatiky mnoho nových zkušeností. Ty nejdůležitější přináší následující případová studie, která shrnuje celý proces definování požadavků, výběru a implementace informačního systému. Neopomíjí ani charakteristiku hlavních přínosů projektu a výhled rozvoje systému do budoucna. ...(více)
04.11.2010 - Dagmar Šulová, Petr Sodomka - Studie

Perspektivy standardů pro interoperabilitu

Ať už provozujete místní nemocnici s 50 lůžky, anebo fakultní nemocnici s 500 lůžky, pravděpodobně budete potřebovat zavést a používat rozhraní HL7, abyste zjednodušili komunikaci mezi nemocničními systémy či mohli komunikovat s partnerskými zařízeními a dalšími poskytovateli zdravotní péče. Rozhraní HL7 se stala tepnami dnešních zdravotnických organizací....(více)
08.09.2010 - John Joseph - Článek

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2010

Ve dnech 16. a 17. září se uskuteční již 7. ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2010, tentokrát v brněnském hotelu Voroněž. Během obou jednacích dnů vystoupí významní hosté z podnikatelského světa, akademické sféry i zahraničních korporací. Následující představení některých z nich přijměte jako naši srdečnou pozvánku na konferenci....(více)
04.09.2010 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Článek

Plánování a optimalizace zakázkové výroby v systému AROP

Informační systém AROP používá netradiční koncept pro plánování a řízení výroby, který se nazývá MSO (Modelování, Simulace, Optimalizace). Toto pokročilé dynamické plánování výroby je výjimečné použitými metodami a snadným ovládáním ze strany uživatele. Je-li vhodně začleněno do celostního modelu výrobní organizace, pak může být významným zdrojem konkurenčních výhod. Následující článek přináší informace o novinkách v oblasti plánování zakázkové výroby tohoto, na českém trhu unikátního softwarového řešení. ...(více)
29.08.2010 - Radim Lhoták - Článek

Zveme vás na Svět informačních systémů 2010

Dovolte, abychom vás pozvali na mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2010, která se bude konat ve dnech 16. a 17. září, v brněnském hotelu Voroněž. Touto pozvánkou oficiálně představujeme program již sedmého ročníku, který se letos poprvé koná v Brně. Konferenci s námi nově spolupořádají Fakulta podnikatelská, VUT v Brně a vydavatelství CCB....(více)
26.08.2010 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

PSIpenta.com: Specialista na složité výrobní procesy

Informační systém PSIpenta.com pochází z produkce firmy PSI AG, druhé největší softwarové firmy v Německu. Společnost si dlouhodobě zakládá na úzké spolupráci se svými zákazníky, díky níž vzniklo unikátní řešení, které umožňuje v jediném prostředí řídit různé typy výrob. Informační systém PSIpenta.com ocení zejména společnosti se smíšenou výrobou a složitými výrobními procesy, kterým nejenom zjednodušuje řízení, ale i zásadním způsobem zvyšuje jejich flexibilitu. V dalším díle našeho seriálu si představíme základní technologické a funkční vlastnosti tohoto systému včetně jedinečného souboru nadstavbových modulů pro efektivní řízení dynamických výrobních procesů....(více)
22.08.2010 - Petr Sodomka, Denisa Ferenčíková - Seriál

Jan Melzer: Open source ERP je neživotaschopné, trh půjde cestou pronájmu

Informační systém QI letos slaví 10 let od svého uvedení na český trh. Při této příležitosti poskytl portálu CVIS.CZ exkluzivní rozhovor Jan Melzer, generální ředitel a předseda představenstva společnosti DC Concept. Tuto příležitost jsme využili nejen k diskusi o produktu a aktivitách jeho výrobce, ale také k hodnocení vývoje českého trhu, vlivu dotačních programů, možností open source ERP systémů a očekávaných trendů....(více)
09.08.2010 - Petr Sodomka - Rozhovor

Vema: Specialista na řízení lidských zdrojů, ekonomiku a logistiku

Společnost Vema má na českém trhu výlučné postavení. S tržbami přesahujícími 100 mil. Kč patří k předním českým producentům podnikových informačních systémů. Vyvíjí a dodává stejnojmenné Best-of-Breed ERP řešení specializované na oblast řízení lidských zdrojů, ekonomiky a logistiky, které nachází uplatnění v organizacích na širokém segmentu, a to jak z hlediska počtu zaměstnanců, tak oborového zaměření. Vema je zajímavá také tím, že svůj ERP systém dodává na vlastním nativním databázovém stroji. V neposlední řadě stojí za zmínku úspěšné prosazení pronájmu systému po internetu. 250 organizací používajících ERP systém prostřednictvím tzv. ASP modelu řadí společnost Vema na první místo v této kategorii na českém trhu....(více)
28.07.2010 - Hana Klčová, Dagmar Šulová - Seriál

ERP třídy Byznys: Systémy s vysokým komfortem

ERP třídy Byznys pocházejí z dílny společnosti J.K.R., která patří mezi pět největších českých producentů standardních ERP aplikací. Oba produkty této třídy - Byznys Win a Byznys VR - v sobě spojují jednoduchost a přehlednost ovládání s detailním propracováním jednotlivých funkčních oblastí. Díky vysokému uživatelskému komfortu a vynikajícímu poměru cena/užitná hodnota si získávají stále větší oblibu, a to na celém širokém segmentu výrobních a obchodních firem od 10 do 1 000 zaměstnanců. O všech důležitých technologických a funkčních vlastnostech ERP třídy Byznys, jejich možnostech v oblasti řízení výroby či podpory manažerského rozhodování si můžete přečíst v 15. díle našeho seriálu....(více)
07.06.2010 - Petr Sodomka, Denisa Ferenčíková - Seriál

Zveme vás na semináře společnosti Melzer

Uvažujete o změně či pořízení nového informačního systému a nemáte potřebné informace o tom, jakým způsobem můžete využít dotace z EU? Pak právě pro Vás připravuje společnost Melzer červnová setkání....(více)
27.05.2010 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Microsoft Dynamics NAV pro developery

Development ve stavebnictví zaznamenal během hospodářské recese významný pokles, ať už hovoříme o stavbách pro komerční využití nebo pro rezidenční bydlení. Přesto, nebo právě proto mohou nyní developeři využít tento "oddechový čas" k automatizaci a zefektivnění stávajících procesů a posílit tak svou konkurenceschopnost pro období oživení poptávky po stavebních projektech. Bohužel se k takovému kroku na trhu nenabízí mnoho softwarových řešení a k tomu ještě na různých úrovních zpracování, kvality i funkčního zaměření. Nahlédněme nyní do světa Microsoft Dynamics a představme si zajímavé oborové řešení, které má ambici aspirovat na nejvyšší certifikační ohodnocení této světové korporace....(více)
20.05.2010 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Seriál

Zveme vás na seminář Uveďte své podnikání do pohybu

IFS Czech vás zve na odborný seminář s názvem: Uveďte své podnikání do pohybu. Seznámíte se s novinkami v oblasti podnikových informačních systémů. Uvidíte, že fulltextové vyhledávání ve vašem ERP systému může fungovat stejně jednoduše jako na Google. Dozvíte se, jak snadná a rychlá může být navigace v rámci systému a jak můžete efektivně sdílet a předávat si informace v rámci vaší firmy....(více)
17.05.2010 - Petra Všetečková - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci iCT Day 2010

Dovolte, abychom vás pozvali jménem nakladatelství Sdělovací technika a partnerů na konferenci iCT Day 2010, která se uskuteční v úterý 4. května 2010 v Clarion Congress Hotel Prague, konferenční sál Tycho, Freyova 33, Praha 9, Vysočany. Podtitulem letošního ročníku je Konkurenceschopnost, podpora inovačních potenciálů, informační společnost a telekomunikace....(více)
22.04.2010 - Lucie Pilná - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Trendy automobilové logistiky

Společnost Aimtec Vás srdečně zve na 11. ročník mezinárodní konference Trendy automobilové logistiky. V letošním roce Vás přivítáme v nových prostorech rekonstruované tovární haly z konce 19. století. Akci organizuje společnost Aimtec pod záštitou Sdružení automobilového průmyslu a Odette ČR....(více)
19.04.2010 - Petra Troblová - Pozvánka na akci

Zveme vás na Symposium InterSystems

Společnost InterSystems vás zve na devátý ročník Symposia InterSystems - Moderní softwarové technologie pro aplikace s nápadem. ...(více)
15.04.2010 - Iveta Přidalová - Pozvánka na akci

Výroba tradičních likérů s podporou moderního informačního systému

Společnost Karlovarská Becherovka je jediným výrobcem bylinného likéru Becherovka. Již více než deset let je součástí nadnárodní společnosti Pernod Ricard a distribuuje výrobky všech firem koncernu na český trh. Jeden z nejstarších producentů lihových nápojů těží při svém podnikání především z tradice, dobrého jména a respektované značky. Ke změně informačního systému se dokázal postavit radikálně a pro jeho vybudování dokonce vypracoval vlastní strategický plán....(více)
14.04.2010 - Dagmar Šulová, Hana Klčová - Studie

Zveme vás na přednášku Zpracování podnikových dat, BI a Data Mining

Dne 1. dubna 2010, se na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční přednáška profesora Ladislava Buřity a dr. Vojtěcha Ondryhala na téma Zpracování podnikových dat, Business Intelligence a Data Mining. Přednáška se uskuteční od 13 do 16 hodin, v Aule Academia centra. Srdečně na ni zveme všechny zájemce, a to jak z akademické sféry, tak i podnikové praxe. Vstup na přednášku je zdarma a bez nutnosti registrace. ...(více)
30.03.2010 - Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Představujeme ISBReportViewer.com - jednoduchý reporting pro manažery

ISBReportViewer.com je jednoduchá a uživatelsky přívětivá internetová aplikace, která slouží k distribuci nejrůznějších výkazů, analýz a sestav vytvořených pomocí nástroje Crystal Reports. Byla vyvinuta speciálně pro potřeby takových uživatelů, kteří chtějí jednoduchým způsobem na sestavy nahlížet, tisknout je, exportovat, zasílat elektronickou poštou nebo integrovat do jiných aplikací. Uživatel není konfrontován s komplexností vývojového nástroje, nemusí pořizovat ani žádné další licence Crystal Reports. Článek přináší souhrn základních rysů této aplikace a vyjádření jednoho z prvních uživatelů....(více)
28.03.2010 - Jiří Rakušan, Hana Klčová - Článek

Zveme vás na seminář Jak plánovat, řídit a šetřit v oblasti správy nemovitostí

Největší implementační partner informačního systému QI, společnost Melzer, Vás zve na setkání zaměřené na téma Jak plánovat, řídit a šetřit v oblasti správy nemovitostí. ...(více)
23.03.2010 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Svět informačních systémů 2010 - informace pro partnery a autory

Centrum pro výzkum informačních systémů, vydavatelství CCB zastoupené redakcí časopisu IT Systems a portálu Systemonline.cz a Vysoké učení technické v Brně, Fakulta podnikatelská oznamují, že 7. ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2010 se bude konat v termínu 16. a 17. září 2010 v hotelu Voroněž v Brně. Následující pozvánka přináší důležité informace pro potenciální partnery, autory i účastníky nadcházejícího ročníku konference....(více)
19.03.2010 - Hana Klčová - Pozvánka na akci

Zveme vás na přednášku Elektronické podnikání a jeho systémové pojetí

Dne 4. března 2010, se na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční přednáška profesora Jiřího Dvořáka na téma Elektronické podnikání a jeho systémové pojetí. Přednáška se uskuteční od 13 do 16 hodin, v Aule Academia centra. Srdečně na ni zveme všechny zájemce, a to jak z akademické sféry, tak i podnikové praxe. Vstup na přednášku je zdarma a bez nutnosti registrace. ...(více)
28.02.2010 - Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Velké přínosy u malé zakázkové výroby bezpečnostních dveří

Společnost MRB Sazovice je významný český výrobce bezpečnostních dveří a závěsných balkonů. Jak ukazuje následující případová studie, díky podpoře ze strukturálních fondů EU si může i relativně malá společnost dovolit implementaci moderního robustního ERP systému. Přínosy takového řešení jsou neoddiskutovatelné, a to nejen pro samotného výrobce dveří, ale také pro jeho zákazníky....(více)
16.02.2010 - Dagmar Šulová - Studie

Helios Orange: Nejrozšířenější ERP systém na českém trhu

Helios Orange je nejrozšířenější ERP systém v podnicích od 10 do 1 000 zaměstnanců. Vyvíjí a dodává jej společnost Asseco Solutions, jednička českého ERP trhu. Helios Orange představuje funkčně vyspělý a uživatelsky přívětivý informační systém, který je schopen pokrýt jak základní, tak i některé vysoce specializované podnikové procesy. Může se totiž opřít o celou řadu detailně propracovaných oborových řešení. Třináctý díl našeho seriálu věnujeme hlavním technologickým, uživatelským i funkčním aspektům tohoto systému, pozastavíme se rovněž nad aktuálním vývojem, kterým letos prochází Asseco Solutions a jeho produktové portfolio, jež po uskutečněných akvizicích doznalo výrazných změn. ...(více)
31.01.2010 - Petr Sodomka, Denisa Ferenčíková - Seriál

Jak využít dotací při implementaci nového informačního systému

Uvažujete o změně či pořízení nového informačního systému a nemáte potřebné informace o tom, jakým způsobem můžete využít dotace z EU? Pak právě pro Vás připravuje společnost Melzer únorová setkání....(více)
25.01.2010 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Ekonomická krize a ICT

Recese ekonomiky přináší nutnost přenastavení podmínek podnikání (rekalibraci) pro mnoho průmyslových odvětví. Společnosti by se měly zaměřit především na vytváření konkurenční výhody a získávání podílu na trhu za současného úsilí šetřit náklady. Informační a komunikační technologie hrají klíčovou roli při překonávání krize: napomáhají k efektivním úsporám díky sofistikovanému ovládání, umožňují udržovat stávající a získávat nové zákazníky pomocí CRM aplikací, podporují růst produktivity práce a inovací prostřednictvím výměny znalostí a sjednocováním komunikace. Úspory nákladů mohou ICT přinést samy o sobě, a to optimalizací infrastruktury, virtualizací, nebo poskytováním aplikačních služeb po internetu. Ekonomická krize bude rovněž silně ovlivňovat rozvoj IT průmyslu směrem k tvorbě skutečných řešení generujících konkrétní obchodní výsledky a k eliminaci bariér mezi osobním a podnikovýnm využitím ICT. Toto nové přenastavení podmínek a pravidel bezesporu znamená vytvoření nových příležitostí jak pro průmyslové firmy, tak IT společnosti....(více)
24.01.2010 - Petr Karásek - Multimediální prezentace

Poznání inspiruje: pozvánka na SAS Forum Praha 2010

Dovolte, abychom Vás pozvali na 13. ročník konference SAS Forum Praha 2010, jejíž motto zní: Poznání inspiruje. Čeká Vás dopolední panelová diskuse s ekonomickými a manažerskými špičkami z Čech a Slovenska, a také odpolední prezentace v režii našich zákazníků, kteří se s Vámi podělí o své reálné zkušenosti z praxe. Těšit se můžete také na zakladatele, majitele a CEO společnosti SAS v jedné osobě - Jima Goodnighta, který se konference poprvé osobně zúčastní. Konference se koná 20. ledna v hotelu Carlo IV. Boscolo, v Praze. ...(více)
12.01.2010 - Petra Lávičková - Pozvánka na akci

Stanislav Sýkora: Základem úspěchu jsou správní lidé na správných místech

ERP systémy značky Helios jsou nezpochybnitelným lídrem českého ERP trhu v organizacích od 10 do 1 000 zaměstnanců. Jejich výrobce prošel v loňském roce významnými změnami. Došlo ke sloučení se slovenskou společností Datalock, vzniku uskupení Asseco Solutions a jeho začlenění do nadnárodní skupiny Asseco Group. Při této příležitosti poskytl CVIS.CZ exkluzivní rozhovor Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions, který vám nyní nabízíme....(více)
09.01.2010 - Petr Sodomka - Rozhovor

Trendy českého ERP trhu (komentář k aktuálnímu vývoji)

Naši každoroční inventuru trhu a významných událostí v oblasti podnikových aplikací začněme pohledem do aktuálních statistik Centra pro výzkum informačních systémů. V posledních pěti letech pracujeme se vzorkem respondentů a jím reprezentovanými referencemi, které představují dle našeho odhadu více jak 95 % českého trhu se standardními ERP aplikacemi dodávanými formou klasického implementačního projektu nebo formou pronájmu po internetu. A právě podle výzkumů založených na takto rozsáhlém vzorku se poprvé ukazuje, že trhu začíná pomalu docházet dech. Podívejme se nyní podrobněji, jak vypadá současný český trh, a co zajímavého se událo za poslední rok....(více)
31.12.2009 - Petr Sodomka - Studie

Nové vydání CVIS.CZ, uznávaného vědeckého časopisu

Dne 1. prosince 2009 bylo uveřejněno nové vydání anglické mutace CVIS.CZ (ISSN 1214-9489). Obsahuje čtyři odborné recenzované články a dva informativní texty o zajímavých analýzách společnosti Gartner zveřejněných v posledních šesti měsících. Anglická verze CVIS.CZ je od července 2008 uznávána Radou vlády ČR pro výzkum a vývoj jako recenzované neimpaktované periodikum vydávané v ČR pro publikování výsledků výzkumu. Letos CVIS.CZ úspěšně obhájil svou pozici v seznamu uznávaných vědeckých časopisů. Nadále bude vycházet dvakrát ročně, v měsících červen - prosinec. Příspěvky lze přihlašovat v průběhu celého roku....(více)
01.12.2009 - Hana Klčová - Článek

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. Jak by podniky měly pracovat s umělou inteligencí
  2. Trendy na českém ERP trhu a jeho aktuální vývoj
  3. Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti
  4. Universal Robots: Coboty jsou odpovědí na růst zakázek a nedostatek pracovníků
  5. SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí v podnicích
  6. VMware kupuje VeloCloud Networks
  7. Distributor značky SCOTT využívá MS Dynamics pro řízení prodejních kanálů
 • SystemOnLine.cz:

 • Přehledy informačních systémů 

  ERP systémy
   

  Plánování a řízení výroby
   

 • ČSSI
 • SSSI
 • VUT v Brně
 • Systemonline.cz
 • Výzkum a vývoj v ČR
 • ICT unie
 • Cacio
 • Živě
 • Lupa
 • AKA-MONITOR
 • Jiko Blog
 • Databázový svět
 • destinationCRM.com
 • MyCustomer.com
 • ZDNet
 • Nucleus Research
 • ComputerWeekly.com
 • IDC
 • Gartner
 • Deloitte
 • Accenture
 • Capgemini
 • CIO
 • Forrester Research
 • Aberdeen Group
 • Archiv: