CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - Nutreco digitalizuje své procesy s řešením Infor ... (18.01.2018)
  - VMware představuje aktualizaci své integrované hybridní cloudové ... (17.01.2018)
  - DECODOM vybral za pomoci CVIS Consulting dodavatele ERP syst ... (13.12.2017)
  - Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti ... (08.12.2017)
  - SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí ... (23.11.2017)

IFS Aplikace: Světový ERP systém, který udává trendy

IFS Aplikace pocházejí ze Švédska. Ze systému původně zaměřeného na řízení údržby postupně vzniklo komplexní řešení patřící dnes do první desítky světového ERP trhu. IFS Aplikace řadí k absolutní špičce nejen jejich globální přítomnost a podíl na trhu, ale také vyspělá detailní funkcionalita a využití moderních technologií. Proto také tento systém užívá tisíce prestižních, především výrobních podniků a projektově zaměřených organizací. V sedmé části našeho seriálu Informační systémy pro české podniky vám podrobně představíme právě tento vyspělý ERP systém a opět uvedeme několik příkladů, které by vás mohly vést k zamyšlení nad jeho volbou pro vaši organizaci....(více)
06.04.2009 - Hana Klčová - Seriál

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2009 (část druhá)

Jak jsme vás již informovali, ve dnech 20. a 21. dubna se ve Zlíně uskuteční Svět informačních systémů 2009, jehož se zúčastní řada významných hostů z podnikatelského světa, akademické sféry i zahraničních korporací. Druhou, závěrečnou částí představení některých z nich bychom vás rádi pozvali na tuto mezinárodní konferenci, která dnes patří v oboru podnikové informatiky a řízení organizací k největším v České republice....(více)
29.03.2009 - Petr Sodomka, Roman Bobák, Hana Klčová, Eva Vořechová - Pozvánka na akci

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2009 (část první)

Ve dnech 20. a 21. dubna se na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční mezinárodní konference Svět informačních systémů 2009. Během obou jednacích dnů vystoupí významní hosté z podnikatelského světa, akademické sféry i zahraničních korporací. Následující první část představení některých z nich přijměte jako naši srdečnou pozvánku na konferenci....(více)
22.03.2009 - Petr Sodomka, Roman Bobák, Hana Klčová, Eva Vořechová - Pozvánka na akci

Zveme vás na Svět informačních systémů 2009

Dovolte, abychom vás pozvali na mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2009, která se bude konat ve dnech 20. a 21. dubna, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V této pozvánce, která zahajuje oficiální online registraci účastníků, naleznete kompletní informace o programu šestého ročníku konference....(více)
15.03.2009 - Petr Sodomka, Roman Bobák, Hana Klčová, Eva Vořechová - Pozvánka na akci

Production Intelligence - téma, o němž se bude hovořit na SiS 2009

Mezinárodní konference Svět informačních systémů (20. a 21. duben 2009) se neúprosně blíží. Proto dovolte, abychom vám ještě před představením jejího programu nabídli k zamyšlení první z důležitých témat, které bude na tomto fóru prezentováno. Jeho název zní: Production Intelligence aneb změříte-li to, dokážete to zlepšit. Prezentovat jej bude dr. Konrad Pfadenhauer (Rakousko), specialista na oblast průmyslového inženýrství a implementaci informačních systémů ve výrobních podnicích ze společnosti Siemens IT Solutions and Services. K dalším prestižním přednášejícím, kteří se s účastníky konference podělí o zkušenosti z výrobních podniků, budou patřit Lumír Al-Dabagh, ředitel společnosti Beneš a Lát, oceněné titulem PX Firma roku 2007 a Národní cenou kvality 2008 a Karl M. Troeger (SRN), autor knihy Multisite - ERP für den Mittelstand. Nemusíte tedy váhat a můžete se registrovat již dnes!...(více)
05.03.2009 - Konrad Pfadenhauer - Článek

Zveme vás na seminář pro dodavatele automobilového průmyslu

Společnost Minerva Česká republika pořádá, ve spolupráci s automobilovými organizacemi Odette International a její národní organizací Odette Česká republika, společností QAD a automobilkou Renault, již pátý ročník odborného semináře pro dodavatele automobilového průmyslu....(více)
03.03.2009 - Alena Pribišová - Pozvánka na akci

ABRA G4: ERP řešení bez hranic

Společnost ABRA Software nazývá svůj ERP systém G4 jako "Unlimited ERP". Zda je toto označení oprávněné a systém poskytuje skutečně vysokou úroveň škálovatelnosti, flexibility a neomezenosti rozvoje, odpovíme v následujícím, již šestém dílu našeho seriálu. Kromě charakteristiky univerzálnosti řešení a výhod, které poskytuje svým uživatelům i organizaci jako celku, nabídneme také několik konkrétních příkladů praktického využití systému a jejich stěžejní přínos pro podnikovou praxi....(více)
28.02.2009 - Eva Vořechová, Petr Sodomka - Seriál

Zveme vás na seminář Komunikace s obchodními partnery

Společnost PC HELP si Vás dovoluje srdečně pozvat na seminář s názvem: Komunikujte s obchodními partnery elektronicky, rychle a hlavně s úsporou a Šetřete čas a peníze s naším efektivním řešením skladové evidence. Seminář je určen pro výrobní a obchodní firmy. ...(více)
27.02.2009 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Jak vybrat a úspěšně naimplementovat informační systém

Rádi bychom Vás pozvali na již tradiční odborný seminář určený především vedoucím pracovníkům zejména obchodních a výrobních firem, které stojí před rozhodnutím změnit informační systém. ...(více)
26.02.2009 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Nastal čas pro výměnu vašeho ERP systému?

Málokterá komerční nebo i nezisková organizace si dnes dokáže představit svou existenci bez podnikového informačního systému. Neuměla by bez něj totiž řídit svou každodenní rutinní agendu, ať už v oblasti financí, logistiky nebo personalistiky, nezvládala by ani plánování a řízení výrobního procesu. V následujícím článku vám nabídneme deset doporučení, jak správně uvažovat a postupovat při inovaci ERP systému jako klíčové součásti podnikové infrastruktury. Na závěr přidáme jednu radu navíc určenou výrobním podnikům....(více)
10.02.2009 - Petr Sodomka - Článek - 1 komentář.

Zveme vás na odborný seminář k řešení Pivotal CRM

Dovolujeme si Vás pozvat na další z pravidelných odborných setkání, které pro Vás pravidelně pořádáme. Formou živých ukázek a diskuze s našimi odborníky Vám představíme řešení Pivotal CRM a jeho použití pro obchod, call centra, marketing, document management, servis a self-care, reporting a Business Intelligence, partner management, mobilní CRM....(více)
06.02.2009 - Pavel Bláha - Pozvánka na akci

S nákladem až na konec světa

Společnost Truck Trade patří mezi nejvýznamnější dealery nákladních vozidel značky DAF na českém trhu. V portfoliu činností firmy patří mezi základní služby také servis prodaných nákladních vozidel včetně možnosti zapůjčení náhradní soupravy zákazníkovi po dobu opravy. Prodej vozidel a náhradních dílů včetně poskytování servisu a půjčování jasně definovalo požadavky na nový informační systém. Podívejme se, jak si s tímto úkolem poradila společnost Karat Software jako dodavatel komplexního řešení....(více)
03.02.2009 - Eva Vořechová - Studie

Zveme vás na konferenci Ekonomická krize a jak ji změnit v příležitost

Společnost Sprinx Systems ve spolupráci se společností Palatinum si vás dovoluje pozvat na konferenci na téma: Ekonomická krize a jak ji změnit v příležitost - Best practises. ...(více)
28.01.2009 - David Podhola - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář IS Helios Orange a oblast Energo

Společnost PC HELP si Vás dovoluje pozvat na bezplatný seminář určený pro provozní inženýry, ekonomy, vedoucí účetní a management firem. Na semináři bude představen informační systém Helios Orange a specializovaná oblast Energo pro využití ve výrobě a distribuci energií....(více)
22.01.2009 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Svět informačních systémů 2009: první oznámení

Dovolte, abychom vás pozvali na 6. ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2009. Chcete-li se konference zúčastnit, poznamenejte si termín jejího konání 20. - 21. dubna, kdy se s Vámi rádi setkáme u nás ve Zlíně, na Univerzitě Tomáše Bati. Chcete-li publikovat ve sborníku, zašlete nám své příspěvky do 13. února 2009 k posouzení programovým výborem. Pro autory příspěvků máme pro letošní rok mimořádnou nabídku: Příspěvky zpracované v anglickém jazyce přijmeme také k recenznímu řízení pro CVIS.CZ - periodikum zařazené Radou Vlády ČR pro výzkum a vývoj do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik....(více)
14.01.2009 - Roman Bobák, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

ERP systémy v komplexní výrobě

Současné problémy ve světové ekonomice zapříčinily, že se snižování nákladů stalo pro vrcholové manažery nejvyšší prioritou, která dnes stojí za většinou iniciativ IT dodavatelů. ERP systémy přitom nejsou žádnou výjimkou. V roce 2008 publikovala prestižní analytická agentura Aberdeen Group studii nazvanou "ERP systémy v komplexní výrobě", která mj. odhalila, že tlak na snižování nákladů posouvá do popředí oblast zlepšování servisních služeb jako hlavní strategii výrobních organizací při využití ERP systémů. ...(více)
13.01.2009 - Dagmar Šulová, Petr Sodomka - Studie

Aktuální trendy vývoje českého ERP trhu (2. vydání)

Na závěr kalendářního roku přinášíme našim čtenářům analytickou studii věnovanou trendům a vývoji českého ERP trhu. Vydali jsme ji opět v elektronické podobě, a to jako 2. aktualizované a doplněné vydání studie z roku 2007. Tato studie shrnuje všechny důležité výsledky z výzkumu českého ERP trhu, které CVIS provedl v letech 2006 - 2008. Na celkem 56 stranách textu rozděleného do 35 kapitol a doplněného 24 grafy najdete komplexní hodnocení nabídky českého ERP trhu, včetně odhadu tržních podílů, charakteristiky obchodních modelů, hodnocení nabídky trhu pro průmyslové podniky, malé a středně velké firmy, komplexního přehledu poskytovaných oborových řešení, charakteristiky cenových aspektů, predikce hlavních trendů vývoje a analýzy servisních služeb nabízeným k ERP systémům. ...(více)
31.12.2008 - Petr Sodomka, Hana Klčová, Eva Vořechová - Studie

Čtěte a publikujte na CVIS.CZ také v anglickém jazyce

Dne 1. prosince 2008 bude uveřejněno nové vydání anglické mutace CVIS.CZ (ISSN 1214-9489). Obsahuje čtyři odborné recenzované články a dva informativní texty o zajímavých analýzách společnosti Gartner zveřejněných v posledních šesti měsících. Anglická verze CVIS.CZ byla od července 2008 zařazena Radou vlády ČR pro výzkum a vývoj do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR. Nadále bude vycházet dvakrát ročně, v měsících červen - prosinec. ...(více)
30.11.2008 - Hana Klčová - Článek

Zveme vás na přednášku: B2B marketing v praxi

Dovolte, abychom pozvali na odbornou přednášku nazvanou Specifika marketingu informačních systémů v oblasti 5P aneb B2B marketing v praxi. Přednášku povede Mgr. Vladimír Prinke, MBA, ředitel pro marketing a rozvoj společnosti Karat Software. Přednáška se koná 27. listopadu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Srdečně zváni jsou všichni zájemci z podnikové praxe a akademické sféry. Pracovníci členských a partnerských organizací CVIS-ČSSI se mohou této přednášky zúčastnit zcela zdarma....(více)
23.11.2008 - Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Jaký byl Databázový svět 2008?

Ve čtvrtek 13. listopadu se ve Zlíně uskutečnila celostátní konference Databázový svět 2008, kterou pořádá informační portál Databázový svět spolu s Centrem pro výzkum informačních systémů. V následující reportáži si můžete přečíst zhodnocení již šestého ročníku této naší prestižní akce....(více)
20.11.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Článek

Jaký bude Databázový svět 2008 - část závěrečná

Ve čtvrtek 13. listopadu 2008 se na půdě Academia centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční šestý ročník celostátní konference Databázový svět. V závěrečné části představení jejího programu Vás pozveme na vyhlášení výsledků soutěže Databázový produkt roku 2008 a panelovou diskusi, která již tradičně patří k nejoblíbenějším částem programu Databázového světa. Letos poprvé budete moci položit dotaz předem prostřednictvím e-mailu. Více si můžete přečíst v této pozvánce....(více)
08.11.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Jaký bude Databázový svět 2008 - část druhá

V pořadí již šestého ročníku celostátní konference Databázový svět se můžete zúčastnit ve čtvrtek 13. listopadu 2008. Konference se koná tradičně ve Zlíně, v Academia centru Univerzity Tomáše Bati. V následující pozvánce navážeme na představení první, dopolední části programu a seznámíme vás s tématy odpoledních přednášek, které začínají již od 13:20 a na něž se můžete spolu s námi těšit. ...(více)
02.11.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Softwarová řešení pro správu majetku a řízení kritických aktiv

Pojem Enterprise Asset Management nepatří v oblasti podnikové informatiky k těm nejfrekventovanějším. Skrývá se však pod ním velmi důležitá funkční součást informačního systému obsahující nástroje pro správu majetku, výrobních a dalších důležitých podnikových zařízení. Tato funkcionalita umožňuje sledovat všechny náklady a aktivity spojené s kritickými hmotnými zdroji organizace. Dostupnost, výběr a správné použití těchto aktiv patří ke klíčovým faktorům podporujícím konkurenceschopnost nejen výrobních podniků, ale i dopravních a logistických společností, nemocnic, některých státních institucí apod. Následující článek přináší základní informace o této problematice a nabízí přehled softwarových řešení, která agentura Gartner prezentovala ve své aktuální studii Magic Quadrant for EAM for Manufacturing 2008....(více)
01.11.2008 - Petr Sodomka - Článek

Jaký bude Databázový svět 2008 - část první

Jak jsme vás již informovali, šestý ročník Databázového světa se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu 2008 ve Zlíně. V následující pozvánce přinášíme podrobné představení první, dopolední části programu této přední české databázové konference. ...(více)
28.10.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Zveme vás na setkání uživatelů IFS Aplikací

Společnost Altec pořádá tradiční setkání uživatelů IFS Aplikací z České i Slovenské republiky, které proběhne 4.11.2008 ve Dvoře Králové nad Labem....(více)
22.10.2008 - Romana Lárová - Pozvánka na akci

Zveme vás na Databázový svět 2008

Dovolte, abychom pozvali na šestý ročník nejvýznamnější české konference o databázových technologiích, která se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu 2008 ve Zlíně. Nosným tématem konference jsou aktuální trendy v databázích. V této pozvánce vám přinášíme definitivní podobu programu a samozřejmě také možnost registrace. Stejně jako v předchozích letech i letos bude pro účastníky veškerý servis zcela zdarma. ...(více)
18.10.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Ovocné osvěžení z jižní Moravy

Společnost Linea Nivnice patří mezi špičky nápojového průmyslu v České republice. Nosným pilířem jejího výrobního programu je produkce ovocných šťáv, nektarů a nápojů, v níž firma zaujímá dominantní postavení na českém trhu. Setkáváme se s ní každý den v supermarketech pod značkou Hello. Jak se dostane čerstvé ovoce v podobě chutného nápoje až k zákazníkovi? Jak dokáže výrobce uspokojit požadavky velkoobchodu a dodat produkty včas a v náležité kvalitě? Na tyto otázky a další zajímavosti vám odpovíme v následující případové studii....(více)
13.10.2008 - Eva Vořechová - Studie

Zveme vás na seminář Energo

Společnost PC HELP si vás dovoluje pozvat na bezplatný seminář určený pro provozní inženýry, ekonomy, vedoucí účetní a management firem. Na semináři bude představen informační systém Helios Orange a specializovaná oblast Energo pro využití ve výrobě a distribuci energií....(více)
07.10.2008 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Manažerský systém TOP-RIS ve společnosti Baťa

Studie popisuje proces výběru a stanovení požadavků na nasazení manažerského informačního systému v akciové společnosti Baťa. Popisuje základní funkcionalitu řešení a seznamuje s jeho přínosy, zejména v oblasti řízení ekonomiky a uživatelského komfortu. Studie ukazuje, že i světová korporace může lokálně nasadit tuzemské softwarové řešení a přitom dosáhnout požadovaných výsledků a přínosů....(více)
07.10.2008 - Jarmila Chmelová - Studie

Zveme vás na nový seminář společnosti Melzer

Zveme vás na seminář s názvem "Přechod na nový IS v průběhu roku", který pořádáme v rámci Tour de QI. Přechod na nový informační systém je náročný proces, který významným způsobem zasahuje do běžného firemního provozu. Většina společností navíc postupuje podle zažitého schématu "nejjednoduššího" řešení, a to přechod k 1.1....(více)
06.10.2008 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. Jak by podniky měly pracovat s umělou inteligencí
  2. Trendy na českém ERP trhu a jeho aktuální vývoj
  3. Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti
  4. Universal Robots: Coboty jsou odpovědí na růst zakázek a nedostatek pracovníků
  5. SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí v podnicích
  6. VMware kupuje VeloCloud Networks
  7. Distributor značky SCOTT využívá MS Dynamics pro řízení prodejních kanálů
 • SystemOnLine.cz:

 • Přehledy informačních systémů 

  ERP systémy
   

  Plánování a řízení výroby
   

 • ČSSI
 • SSSI
 • VUT v Brně
 • Systemonline.cz
 • Výzkum a vývoj v ČR
 • ICT unie
 • Cacio
 • Živě
 • Lupa
 • AKA-MONITOR
 • Jiko Blog
 • Databázový svět
 • destinationCRM.com
 • MyCustomer.com
 • ZDNet
 • Nucleus Research
 • ComputerWeekly.com
 • IDC
 • Gartner
 • Deloitte
 • Accenture
 • Capgemini
 • CIO
 • Forrester Research
 • Aberdeen Group
 • Archiv: