CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - Nutreco digitalizuje své procesy s řešením Infor ... (18.01.2018)
  - VMware představuje aktualizaci své integrované hybridní cloudové ... (17.01.2018)
  - DECODOM vybral za pomoci CVIS Consulting dodavatele ERP syst ... (13.12.2017)
  - Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti ... (08.12.2017)
  - SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí ... (23.11.2017)

SAP HANA: Technologie in-memory databázové platformy

Článek pojednává o technologických aspektech in-memory databázových platforem, konkrétně pak na příkladu produktu SAP HANA. Objasňuje hlavní rysy jeho funkčnosti a přináší detailní popis zpracování dat prostřednictvím in-memory technologií....(více)
15.04.2015 - Petr Svitálek - Článek

Issue Tracking System: Popis a využití připomínkovacího systému

Issue Tracking Systems (ITS) nebo-li připomínkovací systémy slouží ke sledování vývoje v řešení předem definovaného úkolu. Tento úkol se může týkat čehokoliv od běžných dotazů zákazníků až po odstraňování chyb či zpracování podrobných technických zpráv. Článek přináší základní popis takového softwarového produktu a ukázku jeho praktického využití. ...(více)
11.03.2015 - Lukáš Fuxa, Tomáš Šejna - Článek

Využití informačního systému Comes v akciové společnosti Hartmann-Rico

Případová studie pojednává o informačním systému Comes od žďárské společnosti Compas automatizace, a jeho použití v akciové společnosti Hartmann-Rico. V první části je popsán informační systém, jeho funkčnost a architektura včetně základních údajů o jeho producentovi. Ve druhé části jsou uvedeny údaje o Hartmann-Rico a.s., která patří mezi nejvýznačnější výrobce a distributory zdravotnických a hygienických výrobků v České republice. V rámci této části je nastíněno aktuální využití informačního systému Comes a též jeho plánované využití v reálném provozu....(více)
28.02.2015 - Tomáš Hanyk, Tomáš Vaněk - Studie

Podniky a informační technologie 2014

Český statistický úřad zveřejnil na svých webových stránkách jako hlavní výstup z dnešní tiskové konference Podniky a informační technologie publikaci nazvanou Využívání informačních a komunikačních technologií v podnikatelském sektoru 2014....(více)
16.01.2015 - Martin Mana - Studie

J. Rakušan: Pro úspěšné nasazení ERP systému je nutná fundovaná znalost procesů

Německá společnost Berghof Systeme je v Evropě proslulá vývojem softwarových řešení, která jsou orientována na zvýšení hospodárnosti výrobních procesů. Jde především o systémy adaptivní regulace, které využívají pokročilých metod a algoritmů z oblasti technické kybernetiky. Společnost působí také na českém trhu, a to prostřednictvím dceřiné firmy IS Berghof, jejímž jednatelem je Jiří Rakušan. A právě tato respektovaná osobnost české IT scény poskytla CVIS.CZ exkluzivní rozhovor, jehož znění vám nyní přinášíme. ...(více)
21.11.2014 - Petr Sodomka - Rozhovor

Zakázková produkce v elektrotechnickém průmyslu

Společnost Torola electronic byla založena v roce 1991. Od počátku je orientována na vlastní vývoj, prodej a servis elektronických zařízení. Zabývá se zakázkami pro velké výrobce i vývojem vlastních produktů, jako jsou např. taxametry. Svou produkci realizovala zpočátku kooperací s výrobními firmami, koncem 90. letech si ale pořídila nové technologie a prostory, což jí umožnilo realizovat vlastní výrobu, vyvinout další produkty a uspět s nimi na českém i evropském trhu. V případové studii vás seznámíme s genezí výběru a implementace nového informačního systému, který v současnosti již pomáhá zlepšovat hlavní ekonomické ukazatele firmy....(více)
04.11.2014 - Petr Sodomka - Studie

Zveme vás na konferenci Řízení informatiky v soukromém a veřejném sektoru

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) a ITSMF si vás dovolují pozvat na konferenci na téma "Řízení informatiky v soukromém a veřejném sektoru", která se koná 22. - 23. ledna 2015 v Top hotelu Praha....(více)
23.09.2014 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Business Intelligence - komplexní manažerské řešení

Společnost ORM, tradiční dodavatel BI řešení, IBM Česká republika a společnost AVNET si vás dovolují pozvat na seminář nazvaný Business Intelligence - komplexní manažerské řešení s využitím software IBM Cognos. Seminář se koná ve čtvrtek 9. 10. od 9.30 v hotelu Pavlov, v Pavlově u Mikulova, Klentnická 174....(více)
15.09.2014 - Miloš Hejč - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci IT pro finance

Dovolte, abychom vás pozvali na konferenci IT pro finance, která se koná 14. října, v pražském hotelu Olympik Tristar. Konference je zaměřena na prezentaci softwarových řešení pro řízení financí a sdílení znalostí z této oblasti pro finanční ředitele, IT ředitele a manažery a zástupce vrcholového managementu. ...(více)
14.09.2014 - Petr Kadlec - Pozvánka na akci

V příštích dvou letech porostou náklady na mobilní aplikace

Významným trendem současného podnikového IT je rychlý nárůst mobilních zařízení, z nichž se přistupuje k interním firemním systémům. Organizace potřebují nasazovat mobilní technologie jak kvůli zvýšení produktivity vlastních zaměstnanců, tak i kvůli lepšímu kontaktu se zákazníky. Výzkum sponzorovaný společností Oracle ukázal, že náklady na mobilní aplikace porostou v příštích dvou letech o více jak 50%. Dále bylo zjištěno, že hlavním problémem při nasazování mobilních technologií je a bude jejich zabezpečení a integrace s ostatními aplikacemi....(více)
19.08.2014 - Marta Lipovská - Studie

Standardizace procesů v Helios Green pro dodavatele dřevařských materiálů

Akciová společnost ASKO patří k nejvýznamnějším dodavatelům dřevařských materiálů v České republice. Poskytuje komplexní nabídku produktů a služeb tak, aby uspokojila všechny požadavky zákazníků v této oblasti a ti nemuseli hledat další dodavatele dřevařského sortimentu. ASKO již jedenáct let spolupracuje se společností Asseco Solutions, výrobcem informačních systémů Helios. Jak tato spolupráce dlouhodobě funguje a jaké přínosy společnosti ASKO z ní plynou, popisuje následující případová studie....(více)
13.08.2014 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Karat pro zpracovatele špičkových kovodělných výrobků

Společnost TVD - Technická výroba patří k lídrům v oblasti robotizované výroby kovodělných komponent, zejména pak rozvaděčových skříní. Špičkové výrobní technologie proto logicky doplňuje technologiemi informačními, a to s cílem jejich vzájemné integrace, která by vedla k efektivnějšímu řízení podniku jako celku. Následující případová studie popisuje zkušenosti z výběru a implementace informačního systému Karat a shrnuje dosažené přínosy z jeho používání....(více)
06.06.2014 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Odvádění výroby pomocí skladových operací v Helios Orange

Studie se zabývá sledováním ruční sériové výroby za pomocí skladového modulu informačního systému Helios Orange ve společnosti Nitto Denko Czech. Důvody pro implementaci sledování výrobních procesů v modulu skladového hospodářství jsou především ekonomické. Jedná se o podporu neziskového projektu, jehož hlavním cílem je udržení zaměstnanosti a šíření dobrého jména společnosti. Sledovaný výrobní proces je časově ohraničený, produkce bude probíhat po dobu tří let. Jako vstupní materiál slouží vyřazené polarizační filmy pro LCD televizory. Vyřazení takovýchto filmů probíhá z důvodů defektů z výroby či poškozením materiálu při přepravě. Takto vyřazený materiál byl původně likvidován, neměl jiné uplatnění, což přinášelo další náklady spojené s likvidací takovéhoto materiálu. Jeho zpracování pro neziskový projekt je tedy všestranně výhodné. Z výše uvedených důvodů nebylo možné pořídit k tomuto účelu výrobní modul. Pro sledování výrobních procesů a jejich následné zaúčtování, byl použit již vlastněný modul Oběh zboží....(více)
19.05.2014 - Michal Tauer - Studie

J. Šmarda: Budoucnost patří cloudovým řešením a talent managementu

Společnost Vema vyvíjí a dodává podnikové informační systémy již od roku 1990. Zaměřuje se na automatizaci a řízení lidských zdrojů, ekonomiky a logistiky v organizacích nejrůznějších typů a velikostí. Vema patří k průkopníkům v oblasti cloud computingu. Její řešení V4 Cloud, které rozvíjí již od roku 2005, je nejúspěšnější službou svého druhu na českém i slovenském trhu. Jaké jsou perspektivy cloudových řešení? Jaké další trendy se budou v oblasti podnikových informačních systémů prosazovat do budoucna? Na tyto i další otázky odpověděl v exkluzivním rozhovoru pro CVIS.CZ a časopis IT Systems Jaroslav Šmarda, místopředseda představenstva a ředitel obchodně-provozní divize společnosti....(více)
06.04.2014 - Petr Sodomka - Rozhovor

Měření ICT v kontextu digitální ekonomiky

Český statistický úřad zveřejnil v březnovém vydání svého časopisu Statistika&My několik statistických příspěvků o vybraných aspektech digitální ekonomiky. Články přinášejí odpovědi na tyto otázky: Kdo je u nás odborníkem na informační technologie? Jaké je finanční ohodnocení ICT odborníků? Jsou investice do ICT cestou k hospodářskému růstu? Jak se daří ČR ve vývozu ICT zboží?...(více)
04.04.2014 - Martin Mana - Studie

Trendy a jejich vliv na další vývoj českého ERP trhu

Centrum pro výzkum informačních systémů přináší každoročně velký přehled českého trhu s informačními systémy kategorie ERP. V našem letošním komentáři se zaměříme na aktuální trendy a jejich vliv na další vývoj českého ERP trhu. Podíváme se také, jaké výhody a nevýhody přinášejí nově prosazované informační technologie a obchodní modely, zejména pak pronájem podnikových aplikací v podobě cloudových řešení. Přitom využijeme naše dlouhodobé výsledky výzkumu z českých výrobních a obchodních podniků, případových studií a poradenských projektů. ...(více)
20.03.2014 - Petr Sodomka, Hana Klčová, Dagmar Šulová - Studie

Zveme vás na seminář Oracle BI – analytický a manažerský nástroj

Společnost Algotech ve spolupráci se společností Oracle Czech si Vás dovolují pozvat na odborný seminář "Oracle Business Intelligence – analytický a manažerský nástroj", který se uskuteční ve čtvrtek 6. března 2014 od 9.00 do 12.30 v Clarion Congress Hotelu, Jeremenkova 36, Olomouc. ...(více)
27.02.2014 - Alexandr Pomazal - Pozvánka na akci

ERP tuning: Generování přínosů z libovolného ERP systému

Plánování na jakékoli úrovni je ve výrobním podniku královskou disciplínou, která zásadním způsobem ovlivňuje jak spokojenost zákazníka, tak i vynaložené úsilí, náklady a v neposlední řadě i existenci firmy. Následující článek přináší charakteristiku možností systému adaptivní regulace, který v rámci softwarové aplikace pod názvem Adaptive Manufacturing Control dodává na českém trhu společnost IS Berghof....(více)
26.01.2014 - Milan Hruška - Článek

Změny v úlohách controllingu související s využíváním ERP systému

Controlling jako modul informačního systému SAP klade na controllera náročné požadavky. Důležitým odborným předpokladem je komplexní znalost celého ERP systému včetně pochopení relačních vazeb. Controller se v systému zaměřuje především na zpracování controllingové závěrky, která představuje rozsáhlou činnost práce se systémem a omezuje tak úlohu controllingu především na vnitropodnikové účetnictví. Náročná je též údržba rozsáhlého systému kmenových dat a jejich pravidelná aktualizace. Díky využívání ERP systému může být též potlačena základní úloha controllingu - poskytovat informace. ...(více)
25.01.2014 - Veronika Komorousová, Lilia Dvořáková - Článek

Zveme vás na konferenci Metody řízení podnikové informatiky

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) a ITSMF společně s partnery konference IBM a ALVAO si Vás dovolují pozvat na konferenci na téma "Metody řízení podnikové informatiky a jejich efekty pro různé druhy organizací", která se koná 17. ledna 2014....(více)
03.01.2014 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Jak pomáhat českým firmám při přechodu do cloudu?

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s katedrou informačních technologií VŠE v Praze si Vás dovolují pozvat na odborný seminář "Jak pomáhat českým firmám a institucím při přechodu do cloudu?", která se koná ve čtvrtek 12. prosince 2013....(více)
18.11.2013 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Výzvy eGovernmentu v ČR a cesty k jejich řešení

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) si Vás dovolují pozvat na konferenci "Výzvy eGovernmentu v ČR a cesty k jejich řešení", která se koná v pátek 8. listopadu 2013. Partnery konference jsou společnosti IBM Česká republika, Microsoft a SAP ČR....(více)
21.10.2013 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Rozvoj informační ekonomiky v ČR a v zemích EU

Český statistický úřad během léta 2013 zveřejnil na svých stránkách celou řadu ať už aktualizovaných nebo i nových statistik o rozvoji informační ekonomiky v ČR a v zemích EU zahrnující údaje o investicích, produkci a zahraničním obchodu v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT)....(více)
09.10.2013 - Martin Mana - Studie

Helios Green v komplexní kovodělné výrobě

Společnost Brück AM vybudovala v ČR jeden z nejmodernějších a technologicky nejlépe vybavených kovodělných provozů. Cestou vyspělých technologií jde i v oblasti podnikových informačních systémů. Následující případová studie popisuje zkušenosti z výběru, nasazení a provozu Helios Green, který společnost používá již od roku 2008. ...(více)
25.09.2013 - Hana Klčová - Studie

ERP systém QI byl pro Tokoz správnou volbou

Akciová společnost Tokoz patří mezi přední tuzemské strojírenské společnosti. Pro řízení svých aktivit si ve výběrovém řízení zvolila informační systém QI od společnosti Melzer. Jak probíhala implementace a jaká zásadní zlepšení tento ERP systém společnosti přinesl si můžete přečíst v následující studii. ...(více)
13.08.2013 - Petra Študentová - Studie

Helios Orange u největšího výrobce garážových vrat

Společnost LOMAX & Co byla založena v roce 1992. U jejího zrodu stál jediný majitel, který ji přivedl až na samý vrchol v oboru podnikání. Společnost je dnes největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet, plotů a bran v České republice. Značka LOMAX se stala synonymem pro bezpečnost, robustnost a dlouhou životnost. Jak se společnosti podařilo úspěšně vybrat a zprovoznit informační systém, který pro ni splňuje stejné vlastnosti, si můžete přečíst v následující případové studii....(více)
30.07.2013 - Hana Klčová - Studie

Řízení nákupu ve výrobních podnicích

Ke konci roku 2011 uzavřelo Centrum pro výzkum informačních systémů 2. část rozsáhlého kvalitativního šetření nazvaného Výzkum stavu a požadavků na IS/ICT ve výrobních podnicích ČR. Jeho cílem bylo analyzovat vybrané podnikové oblasti z hlediska využití informačních systémů a technologií a definování trendů. Jedním z hlavních témat tohoto šetření bylo ověřit dosavadní poznatky z oblasti automatizace procesu řízení nákupu jako klíčové součásti všech cyklů dodavatelského řetězce. Souhrn těch nejdůležitějších faktů si můžete přečíst v následujícím článku....(více)
13.06.2013 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Článek

Zveme vás na konferenci Měření nákladů, výkonnosti a kvality služeb VS

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s pracovním výborem NERV pro KPI ve VS, se Sdružením tajemníků městských a obecních úřadů ČR a s ICT Unií, s podporou partnerů konference Arbes Technologies, IBM, Microsoft a SAP a za podpory mediálního partnera Management Mania vás zve na konferenci Měření nákladů, výkonnosti a kvality služeb veřejné správy....(více)
06.05.2013 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Trendy automobilové logistiky 2013

Společnost Aimtec pod záštitou Sdružení automobilového průmyslu a organizace Odette vás zve na konferenci Trendy automobilové logistiky, která běží již 14. rokem. Jedná se o největší akci, na které se setkávají lidé z oblasti automobilové logistiky a výroby. Potkáte se s odborníky, specialisty, dobrodruhy....(více)
29.04.2013 - Petra Troblová - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Adaptivní pokročilé plánování a jeho přínosy

Společnost IS Berghof a Okresní hospodářská komora Olomouc si vás dovoluje srdečně pozvat na odborný seminář věnovaný přínosům v ekonomice výroby a logistiky s využitím adaptivního pokročilého plánování, který se uskuteční dne 18. 4. 2013, v Olomouci....(více)
04.04.2013 - Milan Hruška - Pozvánka na akci

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. Jak by podniky měly pracovat s umělou inteligencí
  2. Trendy na českém ERP trhu a jeho aktuální vývoj
  3. Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti
  4. Universal Robots: Coboty jsou odpovědí na růst zakázek a nedostatek pracovníků
  5. SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí v podnicích
  6. VMware kupuje VeloCloud Networks
  7. Distributor značky SCOTT využívá MS Dynamics pro řízení prodejních kanálů
 • SystemOnLine.cz:

 • Přehledy informačních systémů 

  ERP systémy
   

  Plánování a řízení výroby
   

 • ČSSI
 • SSSI
 • VUT v Brně
 • Systemonline.cz
 • Výzkum a vývoj v ČR
 • ICT unie
 • Cacio
 • Živě
 • Lupa
 • AKA-MONITOR
 • Jiko Blog
 • Databázový svět
 • destinationCRM.com
 • MyCustomer.com
 • ZDNet
 • Nucleus Research
 • ComputerWeekly.com
 • IDC
 • Gartner
 • Deloitte
 • Accenture
 • Capgemini
 • CIO
 • Forrester Research
 • Aberdeen Group
 • Archiv: