CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - Nutreco digitalizuje své procesy s řešením Infor ... (18.01.2018)
  - VMware představuje aktualizaci své integrované hybridní cloudové ... (17.01.2018)
  - DECODOM vybral za pomoci CVIS Consulting dodavatele ERP syst ... (13.12.2017)
  - Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti ... (08.12.2017)
  - SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí ... (23.11.2017)

Pozvánka na symposium InterSystems 2006

Dovolte, abychom Vás jménem společnosti InterSystems pozvali na symposium InterSystems 2006 Inovace každý den. Sympózium se koná 19. - 20. června 2006 v Táboře, v hotelu Dvořák....(více)
10.05.2006 - Iveta Přidalová - Pozvánka na akci

Sarbanes-Oxley: za vším hledej IT

Zákon Sarbanes-Oxley je synonymem boje proti zneužívání moci manažery k vlastnímu obohacení. V našem příspěvku se zaměříme na to, jaké změny v podnikových informačních systémech a technologiích předpokládá prosazování tohoto zákona a jak se projeví na vývoji IT profese....(více)
04.05.2006 - Jan Farfan, Vladimír Kufner - Článek

Integrace různých typů výroby informačním systémem ve Strojírnách Třinec

Případová studie popisuje nasazení informačního systému Infor ERP SyteLine ve společnosti Strojírny Třinec. Unikátním rysem tohoto projektu byla integrace dat, propojení různých typů výroby a zavedení řešení pro řízení a plánování výroby. ...(více)
29.04.2006 - Jan Sikora - Studie

Mapování procesů jako nástroj personálního auditu

Moderním trendem v řízení organizací, zejména v institucích veřejné správy, je personální audit. Pokud je jedním z cílů tohoto auditu zvýšení efektivity organizace, pak je nutné provést personální audit ve vztahu k procesům, které daná organizace zabezpečuje. Základní přehled o průběhu procesů dává jejich vlastníkům model ve formě sady procesních map. Dostatek informací k vyhodnocení efektivity lidských zdrojů, které tyto procesy zajišťují, závisí na stupni podrobnosti zmapování procesů. Článek ze zabývá stupněm podrobnosti procesních map vzhledem k cílům personálního auditu....(více)
20.04.2006 - Jan Ministr, Josef Fiala, Martin Kuhn - Článek

Zveme vás na Gartner Outsourcing & IT Services Summit

Dovolte, abychom vás pozvali na Gartner Outsourcing & IT Services Summit 2006, který se koná 24. - 25. dubna v Londýně, v Royal Lancaster Hotel. Na summitu bude představeno přes 30 prezentací a nejnovějších poznatků od 20 analytiků Gartner. Stěžejním tématem prezentací bude analýza kritických faktorů vytvoření multisourcingové strategie, návrh win-win smlouvy a představení nejefektivnějších modelů dodávky služeb. ...(více)
17.04.2006 - Jana Rydziová - Pozvánka na akci

FN Brno: S Microsoft Dynamics NAV jsme dlouhodobě spokojeni

Microsoft Dynamics NAV si za posledních patnáct let vybudoval v českých organizacích významnou pozici. V současnosti jej v České republice využívají stovky organizací. Vertikalizovaná řešení Microsoft Dynamics NAV si našla cestu do nejrůznějších hospodářských odvětví, dokázala se prosadit i v tak náročné oblasti, jako je zdravotnictví. Proto jsme oslovili odpovědné pracovníky Fakultní nemocnice Brno, aby se s námi podělili o své praktické zkušenosti s implementací a provozem tohoto informačního systému....(více)
16.04.2006 - Jiří Hlavoň, Martin Kubáč - Rozhovor - 1 komentář.

Seminář: Migrace na Caché 5.1

Dovolte, abychom Vás jménem společnosti InterSystems pozvali na seminář "Migrace na Caché 5.1". Seminář se koná 4. května v Praze, v Privátním klubu Mat....(více)
14.04.2006 - Iveta Přidalová - Pozvánka na akci

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2006 - část druhá

Minulý týden jsme představili devět významných osobností, jejichž přednášky či názory v panelových diskusích si můžete vyslechnout na blížícím se třetím ročníku mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006. Nyní přinášíme další stručná seznámení s hosty konference, tentokrát nejen z českých podniků, softwarových domů a akademické sféry, ale také ze zahraničních korporací....(více)
29.03.2006 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2006

Dne 10. a 11. dubna se ve Zlíně uskuteční mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006. Během obou jednacích dnů vystoupí zajímaví hosté z domova i ze zahraničí. Představení těch nejvýznamnějších osobností domácí podnikatelské a IT scény přijměte jako naši srdečnou pozvánku na konferenci. ...(více)
21.03.2006 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Zveme vás na Gartner Wireless & Mobile Summit

Dovolte, abychom vás pozvali na Gartner Wireless & Mobile Summit 2006, který se koná 3. - 4. dubna v Londýně, v Royal Lancaster Hotel. Na summitu bude k vidění přes 25 prezentací. 12 analytiků Gartner přinese nejnovější poznatky z vývoje bezdrátových a mobilních technologií....(více)
20.03.2006 - Jana Rydziová - Pozvánka na akci

Vnitřní kontrolní systém v účetnictví

Účetní informační systém patří k nejdůležitějšímu informačnímu systému podniku. Při jeho využívání hrozí riziko výskytu častých chyb. K prevenci tohoto rizika při využívání účetních informačních systémů v podniku slouží vnitřní kontrolní systém. Cílem tohoto příspěvku je tento vnitřní kontrolní systém charakterizovat a uvést kroky, které by účetní měli provádět k prevenci výskytu těchto rizik....(více)
15.03.2006 - Miroslava Dolejšová - Článek

Registrace a program konference Svět informačních systémů 2006

Dne 10. a 11. dubna proběhne třetí ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006, a to opět na půdě Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Následující pozvánka přináší kompletní informace o programu a zahajuje také oficiální online registraci účastníků....(více)
01.03.2006 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Pozvánka na akci

Implementace e-podatelny na městské úřady

Zřizování elektronických podatelen je jeden z konkrétních kroků při zkvalitňování výkonu veřejné správy, zejména s ohledem na zajištění permanentní možnosti podávat orgánům státní správy požadované dokumenty a žádosti. Ve spojení s principem využívání zaručeného elektronického podpisu je vytvořen základ pro přechod k bezpapírovému kontaktu občan-státní správa, případně mezi orgány státní správy....(více)
16.02.2006 - Jitka Markusová, Jana Miklasová - Studie

Zveme vás na přednášku Aspekty procesního řízení

Dne 20. února 2006 pořádá Centrum pro výzkum informačních systémů a Fakulta managementu a ekonomiky přednášku na téma Aspekty procesního řízení. Přednášku povede Michael Hanke ze společnosti IDS Scheer ČR. Dovolte, abychom vás při této příležitosti pozvali k nám, na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Všichni zájemci z řad členů ČSSI mají vstup na tuto přednášku po registraci zdarma. ...(více)
13.02.2006 - David Tuček, Jiří Polách, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

CATI: automatizace v marketingovém výzkumu

CATI je název pro subsystém využívající IT k automatizaci klíčových úkonů při marketingovém výzkumu. Nejdůležitějším aspektem aplikace CATI je počítačové zpracování dat při vedení telefonického rozhovoru. Díky tomu lze získat odpovědi respondentů v požadovaném rozsahu a to včetně všech důležitých souvislostí. Po skončení rozhovoru může ihned následovat analýza získaných dat. Celý proces se tak stává nedílnou součástí automatizace marketingových aktivit. ...(více)
09.02.2006 - Michal Franek, Petr Kamas - Článek

Zveme vás na seminář s Olivií Parr-Rud

V dubnu navštíví Českou republiku paní Olivia Parr-Rud, první dáma data miningu. Prostřednictvím společnosti SAS Institute ČR uspořádá dvoudenní seminář na téma prediktivní modelování. Rádi bychom vás pozvali na tento workshop, který se uskuteční v Praze, ve dnech 6. a 7. dubna 2006....(více)
26.01.2006 - Simona Včalová - Pozvánka na akci

IT profese čekají do budoucna výrazné změny

Konec tohoto desetiletí přinese odborníkům a specialistům v oblasti IT mnoho nejistot. IT profesionálové již nebudou moci spoléhat jen na technické znalosti. Podle společnosti Gartner budou pro vykonávaní této profese rozhodující obchodní znalosti, všestrannost a iniciativa. Gartner dále předpokládá, že do roku 2010 se IT profese rozdělí do čtyř expertních oblastí: technologie, informace, procesy a vztahy. ...(více)
25.01.2006 - František Klíma - Článek - 2 komentáře.

Seminář funkčních možností PERMISu

Dovolte, abychom Vás pozvali na odborný seminář, který je zaměřen na prezentaci funkčních možností softwaru pro řízení lidských zdrojů - PERMIS. Seminář pořádá společnost ALTEC ve spolupráci se společností Synergit....(více)
18.01.2006 - Pavlína Strapková - Pozvánka na akci

Za co platíme naše zaměstnance

S rostoucí konkurencí a požadavky na znalosti v ekonomice kladou firmy stále větší důraz na roli zaměstnanců. Jak ale správně nastavit jejich odměňování, aby se projevilo zvýšením výkonnosti a produktivity práce? Mohou nám k tomu nějak napomoci informační systémy? ...(více)
09.01.2006 - Jaroslav Šmarda - Článek

Manifest znalostní společnosti: druhé podání

Sdružení pro informační společnost vydalo na konci loňského roku druhou podobu svého klíčového dokumentu nazvaného Manifest znalostní společnosti. Pod stejným názvem jako loni se skrývá, zjednodušeně řečeno, popis (stále ještě) neveselého stavu v České republice, a to ohledně naší vyspělosti především v informačních a komunikačních technologiích. ...(více)
02.01.2006 - Jiří Hlavenka - Článek

CVIS připravuje mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2006

Dovolte, abychom Vám oznámili, že Centrum pro výzkum informačních systémů tento týden zahájilo kampaň k nadcházejícímu 3. ročníku mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006. Konference se koná 10. - 11. dubna ve Zlíně, na Univerzitě Tomáše Bati. Do 27. ledna 2006 můžete zasílat abstrakty vašich příspěvků....(více)
11.12.2005 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Pozvánka na akci

Michael Hallén: Musíme naslouchat zákazníkům, jinak nebudeme úspěšní

Při příležitosti naší návštěvy mezinárodní konference IFS World poskytl České společnosti pro systémovou integraci exkluzivní rozhovor Michael Hallén, prezident a výkonný ředitel společnosti IFS. Pan Hallén se s námi podělil o mnoho pozoruhodných myšlenek. Diskutovali jsme o očekávaných trendech ve vývoji podnikových informačních systémů, personální politice uplatňované vůči absolventům univerzit ucházejících se o zaměstnání v IFS a dalších zajímavých otázkách....(více)
05.12.2005 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Rozhovor

Komunikační centrum České pojišťovny

Případová studie popisuje úspěšnou realizaci projektu komunikačního centra u lídra českého pojistného trhu, České pojišťovny. Studie popisuje vlastnosti komunikačního centra s důrazem na technologické aspekty řešení a závěrem přináší zhodnocení přínosů projektu. ...(více)
29.11.2005 - Klára Tesařová, Veronika Hoňková, Veronika Moťková - Studie

Přestaňte s outsourcingem!

Outsourcing se stal součástí úspěšného podnikání v mnoha organizacích, takže firmy automaticky, bez hlubších analýz vstupují do outsourcingových vztahů. Společnost Gartner varuje před impulsivním outsourcingem a doporučuje organizacím, aby postupovaly strukturovaně. Gartner říká, že správnou cestou je tzv. multisourcing. ...(více)
22.11.2005 - Jana Zámečníková - Článek - 2 komentáře.

Oracle nakupuje po celý rok

Někteří lidé mají ve zvyku nakupovat pod stromeček po celý rok. Zdá se, že stejnou strategii zvolila letos také společnost Oracle. Kromě mediálně viditelných akvizic v podobě Siebel Systems, ProfitLogic, TimesTen, Oblix a Retek, nakupoval Oracle také méně známé společnosti, a to zvláště během podzimních měsíců....(více)
18.11.2005 - Hana Klčová - Článek

Využitie informačného systému MAX v spoločnosti Strojstav

Štúdia sa zaoberá používaním ERP systému SSA MAX v akciovej spoločnosti Strojstav, Nové Mesto nad Váhom. Zameriava sa predovšetkým na aplikáciu subsystémov Konštrukcia a Technológia a popisuje presný postup spracovania výrobnej dokumentácie v podniku....(více)
17.11.2005 - Ivana Valovičová, Alena Zbušková - Studie

Čekají se radikální změny na telekomunikačním trhu

Podle agentury Gartner zůstane celosvětový telekomunikační trh největším segmentem trhu IT. V letech 2004-2009 můžeme očekávat každoroční růst tohoto trhu přibližně o 5 %. Mobilní a širokopásmové služby, přechod na IP infrastrukturu, prodej mobilních přístrojů a rostoucí poptávka na nově vznikajících trzích obzvláště v Asii budou představovat hlavní faktory růstu. Navzdory tomu Gartner také dodává, že do roku 2009 se změní spotřebitelské návyky v oblasti přenosu hlasu. Například třetina uživatelů zruší klasické telefonní linky a začne využívat přenos hlasu přes Internet a bezdrátové sítě....(více)
09.11.2005 - Jana Zámečníková - Článek

Registrace a program konference Databázový svět 2005

Za necelý měsíc proběhne další ročník konference Databázový svět. Opět se bude konat ve Zlíně, na Univerzitě Tomáše Bati. Letošním tématem jsou moderní databázové architektury. Následující pozvánka přináší základní informace o programu a zahajuje také online registraci účastníků....(více)
07.11.2005 - Marek Kocan - Pozvánka na akci

Zpráva z Informačních dnů SSA Global v Orlandu

Ve dnech 19. až 22. září se v americkém Orlandu konaly Informační dny společnosti SSA Global. Tato každoroční akce pořádaná pro zákazníky byla tentokrát orientována na pokrok, jehož společnost dosáhla přechodem na soubor sjednocených produktů postavených na servisně orientované architektuře (SOA). Konference také oslavila mimořádné ekonomické úspěchy, jichž společnost dosáhla v uplynulém období....(více)
28.10.2005 - Greg Gorbach, Tomáš Svoboda - Článek

Zveme vás na odborné přednášky CVIS a ÚMV-PI

Centrum pro výzkum informačních systémů a jeho mateřská organizace Ústav managementu výroby - průmyslového inženýrství, Fakulta managementu a ekonomiky pořádá v průběhu měsíce listopadu několik zvaných přednášek vybraných odborníků. Dovolte, abychom vás při této příležitosti pozvali k nám, na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Všichni zájemci z řad členů ČSSI mají vstup na tyto akce po registraci zdarma. ...(více)
23.10.2005 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Pozvánka na akci

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. Jak by podniky měly pracovat s umělou inteligencí
  2. Trendy na českém ERP trhu a jeho aktuální vývoj
  3. Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti
  4. Universal Robots: Coboty jsou odpovědí na růst zakázek a nedostatek pracovníků
  5. SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí v podnicích
  6. VMware kupuje VeloCloud Networks
  7. Distributor značky SCOTT využívá MS Dynamics pro řízení prodejních kanálů
 • SystemOnLine.cz:

 • Přehledy informačních systémů 

  ERP systémy
   

  Plánování a řízení výroby
   

 • ČSSI
 • SSSI
 • VUT v Brně
 • Systemonline.cz
 • Výzkum a vývoj v ČR
 • ICT unie
 • Cacio
 • Živě
 • Lupa
 • AKA-MONITOR
 • Jiko Blog
 • Databázový svět
 • destinationCRM.com
 • MyCustomer.com
 • ZDNet
 • Nucleus Research
 • ComputerWeekly.com
 • IDC
 • Gartner
 • Deloitte
 • Accenture
 • Capgemini
 • CIO
 • Forrester Research
 • Aberdeen Group
 • Archiv: