CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - Nutreco digitalizuje své procesy s řešením Infor ... (18.01.2018)
  - VMware představuje aktualizaci své integrované hybridní cloudové ... (17.01.2018)
  - DECODOM vybral za pomoci CVIS Consulting dodavatele ERP syst ... (13.12.2017)
  - Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti ... (08.12.2017)
  - SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí ... (23.11.2017)

Nasazení manažerského systému MIK ve společnosti ARAMARK

Případová studie popisuje nasazení manažerského informačního systému ve společnosti, která působí v oblasti hromadného stravování. Studie popisuje požadavky, specifika reportingu u této společnosti a způsob jejich řešení v modelu založeném na technologii MIK-OLAP....(více)
18.10.2005 - Tomáš Vykoukal - Studie

Oracle OpenWorld 2005 si pozornost zasloužil

Ve dnech 17. až 19. září se v malebném San Franciscu uskutečnila konference Oracle OpenWorld 2005. Na rozdíl od předchozích let se nekonal žádný evropský či asijský OpenWorld, nebo samostatný aplikační či technologický OpenWorld. Letošní konference v sobě integrovala a na jednom místě nabídla prezentaci všech oblastí - produktů a technologií - které společnost Oracle vyvíjí a prosazuje na světovém trhu. ...(více)
10.10.2005 - Marek Kocan - Článek

Jak proběhla konference IFS World 2005?

Ve dnech 18. - 20. září 2005 se konala v Göteborgu mezinárodní konference společnosti IFS, která patří mezi deset největších globálních lídrů trhu s podnikovými informačními systémy. Jako jediní zástupci novinářské obce z České republiky jsme měli příležitost tuto konferenci navštívit a přinést čtenářům hlavní postřehy z této významné světové akce....(více)
06.10.2005 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Článek

Implementace CRM ve společnosti SECAR Bohemia

Případová studie popisuje úspěšnou realizaci CRM projektu, jehož podstatným rysem je dosažení návratnosti vložené investice. Studie přináší především podrobnou analýzu potřeb zákazníků, popis procesů a využití prostředků IS/IT. Závěrem nabízí zhodnocení přínosů a předpoklad pro budoucí vývoj projektu....(více)
04.10.2005 - Veronika Janků - Studie

Zveme vás na Partnerský den uživatelů IFS Aplikace

Ve dnech 13. a 14. října se v královédvorském Penzionu za vodou koná další setkání stávajících a potenciálních zákazníků informačního systému IFS Aplikace. Pořadatelem této neformální akce je společnost ALTEC, po oba dva dny však budou přítomni i zástupci společnosti IFS Czech. ...(více)
30.09.2005 - Pavlína Strapková - Pozvánka na akci

Počítače bez dozoru představují bezpečnostní hrozby

Gartner vyzdvihnul rizika vyplývající z ponechání počítače bez dozoru s aktivním přihlášením. Analytici doporučují firmám zavést časové limity, aby byl uživatel odhlášen ze systému nebo aby se počítač zamknul, a tudíž se minimalizovala rizika útoku z vnitropodnikového prostředí....(více)
29.09.2005 - Jana Zámečníková - Článek

Servisně orientovaná architektura a její použití

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na seminář "Service oriented architecture: instructions for use". Seminář se koná 27. října 2005 v Praze....(více)
26.09.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Co může přinést zavedení SCM ve velkém výrobním podniku?

Případová studie popisuje poznatky plynoucí ze zavedení systému Supply Chain Management v jednom z největších výrobních podniků v České republice, společnosti Barum Continental v Otrokovicích. Rozebírá přínosy a rizika SCM z pohledu logistiky, financí, lidských zdrojů, IT, obchodu a výroby. Autoři článku se účastnili implementace a hodnotí tak celý proces z vlastní zkušenosti....(více)
24.09.2005 - Zdeněk Novák, Robert Laga - Studie

Úspěšné strategie pro řízení podnikových sítí

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na seminář "Enterprise Networking Strategies for Success". Seminář se koná 25. října 2005 v Bratislavě. ...(více)
20.09.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Databázový svět 2005 - první oznámení

Stejně jako v předchozích letech, tak i v tomto roce pořádá vydavatelství AVRE Publishing a Centrum pro výzkum informačních systémů specializovanou konferenci Databázový svět. Tématem Databázového světa 2005 budou moderní databázové architektury. Datum konání konference bylo stanoveno na 1. prosince 2005. ...(více)
15.09.2005 - Marek Kocan, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Oracle koupí Siebel

Společnost Oracle oznámila uzavření dohody o koupi společnosti Siebel Systems za 10,66 dolaru na akcii. Oracle se tak stane se jedničkou v oblasti řízení vztahů se zákazníky....(více)
14.09.2005 - Marta Lipovská - Článek

Rozvoj operačních a informačních středisek IZS na krajské úrovni

Článek pojednává o problematice budování operačních středisek a komunikace v rámci integrovaného záchranného systému. Poukazuje na nutnost systémové integrace, která by zabezpečila spolupráci mezi dispečinky a operačními středisky záchranných složek na všech řídících úrovních....(více)
09.09.2005 - Veronika Hráčková - Článek

Prosazení Číny v celosvětové konkurenci v ICT vyžaduje opatrnost

Prosazení Číny jako supervelmoci v informačních a komunikačních technologiích do roku 2010 záleží na vládních zásazích do ekonomiky a inovativním přístupu místních firem. Tyto i další závěry týkající se konkurenceschopnosti Číny v oblasti ICT shrnuje na základě svých poznatků z cest po této zemi Jamie Popkin, viceprezident a partner společnosti Gartner....(více)
02.09.2005 - Jana Zámečníková - Článek

Zveme vás na 1. odbornou konferenci ProPERMIS

Srdečně zveme Vás všechny, kteří se zajímáte o moderní řešení pro řízení lidských zdrojů, na 1. odbornou konferenci ProPERMIS. Ačkoliv je personální a mzdový systém PERMIS poměrně novým produktem (na český trh byl uveden teprve před dvěma lety), získal si již velké množství příznivců. A právě na konferenci ProPERMIS se dozvíte, proč a kdo používá software PERMIS, jaké zkušenosti s ním mají současní uživatelé a co nového se pro ně ještě chystá. ...(více)
01.09.2005 - Pavlína Strapková - Pozvánka na akci

Bezpečnost IT: Otázky pro viceprezidenta Gartner

Jay Heiser je viceprezidentem společnosti Gartner a předsedou konference IT Security Summit 2005. Během svého vystoupení na této konferenci nabídne svůj unikátní pohled na tři žhavá bezpečnostní témata. Při této příležitosti poskytl Jay Heiser krátký rozhovor a nabídl možnost čtenářům v České republice prodiskutovat jeho odpovědi....(více)
31.08.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Microsoft Navision pomáhá při výrobě a distribuci potravin

Případová studie pojednává o nasazení řešení Microsoft Business Solutions - Navision ve společnosti TIMEX. Navision zde zajišťuje sledování potravin ve všech fázích výroby, zpracování a distribuce a současně pomáhá zefektivnit práci při veškerých skladových a prodejních operacích....(více)
22.08.2005 - Ludmila Bittnerová - Studie - 1 komentář.

Zveme vás na seminář Úspory v řízení lidských zdrojů

Akciová společnost PC HELP si Vás dovoluje pozvat na seminář určený pro malé, střední i velké výrobní a obchodní společnosti. Téma semináře zní Úspory v řízení lidských zdrojů. Seminář se koná 27. září 2005, v Ostravě - Mariánských Horách. ...(více)
16.08.2005 - Pavlína Vavřínková - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci KARAT Živě

Vybíráte informační systém a potřebujete poradit? Tak právě pro Vás je tu konference KARAT Živě, která proběhne ve čtvrtek 22. září v Hotelu Čertousy v Praze. Záměrem konference je představit informační systém KARAT prostřednictvím klientů, kteří se podělí o své poznatky a zkušenosti s implementací IS KARAT a s výhodami užívání tohoto systému v praxi. ...(více)
13.08.2005 - Ladislava Kosíková - Pozvánka na akci

Zveme vás na Sympózium ITXPO 2005

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na Sympózium ITXPO 2005. Sympózium se koná 7. - 11. listopadu 2005 v Cannes....(více)
05.08.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

SIP Peering a ENUM změní telekomunikační trh

V rámci uvedení služby VoIPEX přichází na český telekomunikační trh nový termín - SIP Peering. Jedná o vzájemné propojení mezi poskytovateli hlasových služeb po internetu využívajících standard SIP (Session Initiation Protocol). Důvod pro propojení jejich sítí je jednoduchý - směřování hovorů mezi sítěmi pouze přes internet bez dalších nákladů na propojení a proto bezplatné volání zákazníků mezi těmito sítěmi. ...(více)
27.07.2005 - Pavel Píštěk - Článek

Znamenají KPI konec finančních analýz v Čechách?

Článek seznamuje čtenáře s možnostmi využití klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI) při řízení firmy. KPI bývají jako nástroj aplikací Business Intelligence často opomíjené. Článek proto zdůrazňuje praktické dopady využití KPI do řízení podniku a hodnocení pracovníků na všech úrovních....(více)
26.07.2005 - Petr Zahálka - Článek

Zveme vás na konferenci Bezpečnost IT 2005

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na konferenci Bezpečnost IT 2005. Konference se koná 14. - 15. září 2005, v Londýně, v hotelu Royal Lancaster....(více)
22.07.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Integrace podnikových aplikací (závěrečná část)

V závěrečné části studie přinášíme diskusi odborníků nad nejdůležitějšími otázkami integrace podnikových aplikací....(více)
19.07.2005 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Studie

Integrace podnikových aplikací (2. část)

Ve druhé části studie odpovíme na otázku, jak fungují a co nabízejí moderní integrační platformy. Zhodnotíme také možnost využití datových skladů při integraci podnikových aplikací....(více)
04.07.2005 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Studie - 1 komentář.

Integrace podnikových aplikací (1. část)

Třetí analytická studie CVIS, zabývající se integrací podnikových aplikací, má poněkud skromnější cíl, než předcházející analýzy českého ERP a APS/SCM trhu. Jejím úkolem je odpovědět na tři základní otázky: Proč je nutné integrovat podnikové aplikace, jak fungují a co nabízejí moderní integrační platformy a zda lze využít datových skladů při integračním procesu. Studie je doplněna aktuálními údaji z průzkumu trhu provedeného společností Gartner a diskusí s odborníky na problematiku systémové integrace v českých podnicích....(více)
24.06.2005 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Studie

Seminář: Manažerský IS lze nasadit rychle a efektivně

Dovolte, abychom Vás jménem společnosti KONZULTA Brno, pozvali na seminář - manažerské odpoledne. Diskutovat budeme o tom, jak lze nasadit manažerský informační systém jednoduše, rychle a efektivně. Uvedeme případové studie z praxe ukazující přínosy z praktického využití MIS. Seminář se koná v Praze, dne 28. čevna, a v Brně, dne 29. června....(více)
20.06.2005 - Jiří Mecerod - Pozvánka na akci

Informační bezpečnost: Současný stav

16. června 2005 se v hotelu Diplomat v Praze uskutečnila konference o informační bezpečnosti. Na konferenci vystoupil Jay Heiser, vicepresident Gartner a Ant Allan, specialista na informační bezpečnost a držitel certifikátu CISSP. Akce se zúčastnili čeští i slovenští odborníci na bezpečnost z bankovního, energetického, telekomunikačního odvětví i zástupci předních českých IT firem....(více)
17.06.2005 - Oldřich Příklenk - Článek

SyteLine v České zbrojovce: efektivní plánování a řízení výroby

Případová studie pojednává o implementaci informačního systému SyteLine v akciové společnosti Česká zbrojovka, Uherský Brod. Tento projekt byl zaměřen především na řešení problémů spojených s plánováním a řízením výroby. Studie zahrnuje také podrobné hodnocení přínosů implementace SyteLine pro zákazníka, včetně analýzy silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb....(více)
15.06.2005 - Ladislav Lisník - Studie - 1 komentář.

Pět nejžhavějších témat v IT pro rok 2005

V nejnovějším speciálním průzkumu shrnuje společnost Gartner pět nejdůležitějších oblastí, které firmy zařadily do IT projektů a rozpočtů pro tento rok. Jsou to open-source software, převod hlasu/dat, servisně orientovaná architektura, IT utility a celosvětový outsourcing. ...(více)
09.06.2005 - Oldřich Příklenk - Článek

Převod zaměstnanců v outsourcingových projektech

Pracuji ve společnosti, která patří k nejvýznamnějších zaměstnavatelům v IT oboru. Řešení lidské stránky outsourcingu je proto pro nás jedním z nejdůležitějších aspektů outsourcingového vztahu a základním kamenem úspěšné dlouhodobé spolupráce se zákazníkem. Jaké jsou naše dlouhodobé zkušenosti z této oblasti a jak řešíme tento citlivý problém?...(více)
02.06.2005 - Josef Vorel - Článek

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. Jak by podniky měly pracovat s umělou inteligencí
  2. Trendy na českém ERP trhu a jeho aktuální vývoj
  3. Gartner: Odhad vývoje trhu informační bezpečnosti
  4. Universal Robots: Coboty jsou odpovědí na růst zakázek a nedostatek pracovníků
  5. SAP a VMware spojují síly na podporu zavádění internetu věcí v podnicích
  6. VMware kupuje VeloCloud Networks
  7. Distributor značky SCOTT využívá MS Dynamics pro řízení prodejních kanálů
 • SystemOnLine.cz:

 • Přehledy informačních systémů 

  ERP systémy
   

  Plánování a řízení výroby
   

 • ČSSI
 • SSSI
 • VUT v Brně
 • Systemonline.cz
 • Výzkum a vývoj v ČR
 • ICT unie
 • Cacio
 • Živě
 • Lupa
 • AKA-MONITOR
 • Jiko Blog
 • Databázový svět
 • destinationCRM.com
 • MyCustomer.com
 • ZDNet
 • Nucleus Research
 • ComputerWeekly.com
 • IDC
 • Gartner
 • Deloitte
 • Accenture
 • Capgemini
 • CIO
 • Forrester Research
 • Aberdeen Group
 • Archiv: